У мозку людини виявили "GPS" нейрон
Міжнародна дослідницька група визначила новий тип нейрона, який може грати важливу роль в здатності людей орієнтуватися на місцевості.
Це відкриття є важливим кроком на шляху до нових стратегій лікування людей з ослабленою топографічної орієнтацією, наприклад, пацієнтів з хворобою Альцгеймера, пише Medical Express.
Вчені з Університету Амстердама досліджували, як в мозку кодуються знання про навігацію, в яких структурах відбувається цей процес. Автори роботи використовували щурів, які були поміщені в лабіринт, що має форму кириличної літери Ф.
В ході експерименту, дослідники міряли електричну активність мозку. Вони записали активність навколоносової кори, гіпокампу та двох сенсорних областей.
"Ми виявили виражену різницю між відповідями на роздратування в навколоносовій корі і відповідями в інших областях мозку. Ми були здивовані, побачивши, як відповіді навколоносової кори тісно пов'язані з розташуванням лабіринту. Це, здається, новий тип нейрона, який ми неофіційно охрестили "клітинами околиць" (neighbourhood cell). Вони дозволяють мозку розрізняти окремі елементи того, що оточує тварину", - говорить Джероєн Бос, провідний автор дослідження.
Наявність цих клітин у людини підтверджує випадок таксиста з Лондона, який отримав пошкодження гіпокампу. Він міг переміщатися по головних дорогах, але губився, коли доводилося їхати в об'їзд. Нейробіологи вважають, що цей чоловік міг орієнтуватися завдяки роботі "клітин околиць", а не гіпокампу.
no subject
когда надо было что бы клиент приехал в офис, где я раньше работал, то народ тупил нипадеццки. примерно две трети сусаниных - женскуго полу.
no subject
https://zbruc.eu/node/29315
ще є різниця - знайти дорогу, або пояснювати комусь.
йти пішки, або їхати.
я легко орієнтуюсь навіть в чужому місті, якщо пішки. великий незнайомий ліс не є проблемою, але ж пояснювати комусь дорогу - ні-ні-ні =)
no subject
відсотків 20 путали і ніяк не могли знайти дорогу.
no subject
no subject
як мінімум 3 штуки було.
:-)
no subject
смішно ))